Oprócz list cudów świata utworzonych w starożytności bądź też w średniowieczu również w dzisiejszych, współczesnych czasach wiele miejsc zasługuje i z całą pewnością będzie zasługiwało na miano cudów świata, a ludzie je tworzący za geniuszy i wybitnych ludzi.

Do tego typu budowli może należeć z całą pewnością Amerykańska Statua Wolności, symbol wolnej Ameryki. Do teraz tworzy się wiele list cudów świata, jednakże najbardziej uznaną listą jest ta utworzona przez Antypatera z Sydonu dwa wieki przed naszą erą, mimo tego, że w dzisiejszych czasach możemy zobaczyć tylko jeden z cudów zamieszczonych na tej liście, a jest to piramida Cheopsa. W 1999 roku wdrożony został projekt wybrania nowych siedmiu cudów świata, które istnieją i są równie piękne i równie monumentalne oraz ukazują taki sam geniusz jak te sprzed ponad dwóch tysięcy lat.

Cuda nowoczesności

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>