Wśród siedmiu starożytnych cudów świata jest również Świątynia Artemidy w Efezie. Jest to budowla zbudowana w Efezie przez króla Lidii Krezusa około 560 roku przed naszą erą. Świątynia ta została wybudowana na miejscu wcześniejszej budowli. Świątynia ta miała 130 metrów długości i 69 metrów szerokości. Budowla ta była wykańczana aż 120 lat. Do wybudowania tej przepięknej budowli został wykorzystany marmur oraz cedr libański.

Została ona wliczona do siedmiu starożytnych cudów świata. Według legend budynek ten był wielokrotnie niszczony a potem na nowo odbudowany. Świątynia Artemidy niestety nie zachowała się do dzisiejszych czasów, nie możemy niestety jej zobaczyć na własne oczy, możemy sobie tylko wyobrażać to jak ona wyglądała. Została ona na zawsze zniszczona w trzecim wieku naszej ery poprzez najazd Gotów na ziemie Efezu.

Świątynia Artemidy w Efezie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>