Wiszące Ogrody Semiramidy są jednym z siedmiu starożytnych cudów świata wpisanych w listę utworzoną przez Antypatera z Synopy w starożytności. Wiszące ogrody zostały wybudowane w Babilonie przez Babilończyków jeszcze przed naszą erą. Były one bardzo niezwykłe i budziły w ludziach, którzy mieli okazję je obejrzeć podziw, zdumienie oraz zainteresowanie, w jaki sposób one powstały i jakim cudem mogą istnieć w takim stanie jakie są.

Niestety nie jest dana nam w teraźniejszości możliwość oglądania tegoż cudu, ponieważ wiszące ogrodu zostały zniszczone niestety przez trzęsienie ziemi już w starożytności. Ludzie długo nie mogli się nacieszyć ich widokiem. Zostały zbudowane na polecenie króla Nabuchodonozora II, zrobił to dla swojej żony Amytis. Były one tworzone na tarasach i sztucznie nawadniane wodą z Eufratu.

Wiszące Ogrody Semiramidy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>